לומדות הכנה אונליין למבחן המחוננים של כיתה ו'

מבחן איתור מחוננים לקראת חטיבת הביניים נערך בכיתה ו’ לקראת הימודים במסגרת העל-יסודית. 
מבחני הקבלה לתוכניות הייחודיות לתלמידים מחוננים בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה נערכים באמצעות מכון טלדור (זכיין מטעם משרד החינוך). המבחן הוא מקוון (נערך על גבי מחשב) ומתקיים בכמה מועדים בכפוף להגשת בקשה למבחן בפנייה מקוונת בפורטל הורים במועד. 

אנו מציעים לכם לומדת הכנה מעודכנת אונליין. לאחר למידת הנתונים שהוצגו ע”י משרד החינוך ולאחר בירור עם תלמידים שעברו את המבחן, יצרנו ערכת אונליין מעולה: מעודכנת, עשירה, מגוונת ומדויקת, עם הסברים מפורטים ופשוטים לכל שאלה, שתוביל אתכם להצלחה במבחן.
שימו לב: מכוני הכנה רבים טרם נערכו לסגנון המבחן החדש הכולל סגנונות חדשים לגמרי של שאלות ואינו כולל חלק הנושאים שהיום בשנים קודמות, כדאי לרכוש את הלומדה המעודכנת שלנו שבה השקענו רבות להתאמה למבחן החדש כדי להבטיח הצלחה במבחן.

גישה ללומדה עד למועד המבחן ללא מגבלה:
אנו הגוף היחיד המציע הכנה מעודכנת, איכותית, מקיפה ומעמיקה לכיתה ו’ אשר פתוחה עבורכם עד למועד המבחן שלכם !

בלומדה מאות רבות של שאלות מכל פרקי המבחן המגוונים והסברים מלאים ומפורטים לכל שאלה. המבחן נחלק למספר פרקים:
פרק מילולי הכולל השלמת משפטים, מילות תפל, המשפט הבא בסיפור ויחסי מילים.
פרק חשבון: סדרות, שאלות מילוליות, פעולה חדשה, סדרות בטבעות ובטבלה.
פרק צורות: מטריצות וצורות אחרות.
פרק הגיון: הגיון בהיגדים וסידורים.
לתשומת הלב: המבחן אינו כולל פרק אנגלית.

פירוט על כל אחד מהנושאים תוכלו לראות בהמשך.

מבחן זה קשה מכיוון שהוא מכיל חומר ונושאים רבים שאינם נלמדים בבי הספר והתלמידים טרם נתקלו בהם. לכן חיוני לתרגל את כל סוגי השאלות. הפרקים במבחן מוגבלים בזמן, וגם את מגבלת הזמן יש לתרגל – הלומדה שלנו בנויה כך שחלק מהתרגול הוא ללא מגבלה, כדי לאפשר תרגול נוח, ובחלקו המתקדם המבחנים מוגבלים בזמן, כדי לתת חוויה אמיתית של מבחן ולשפר ביצועים.

הלומדות שלנו נכתבו במיוחד לילדים מתוך מטרה לאפשר להם להתכונן בנחת, להפחית חרדה וליהנות מתהליך הלמידה.

לומדת הכנה מעודכנת למחוננים כיתה ו' (לקראת מסגרת מחוננים בחטיבת הביניים)

לומדת הכנה למחוננים ו' - פתוחה ללא מגבלת זמן - עד למועד המבחן!

305
255 פתוחה עד ליום המבחן
  • למעלה מ-560 שאלות מכל סוגי השאלות שבמבחן
  • עשרות מבחני תרגול אונליין
  • מבחנים עם זמן מוגבל כדי לתרגל את המצב במבחן האמת
  • הלומדה פתוחה עבורכם כל העת מרגע הרכישה עד למבחן

מה כוללות לומדות ההכנה למבחני מחוננים ו'?

הלומדות שלנו כוללות את כל סוגי השאלות העשויות להופיע במבחן המחוננים של כיתה ו”, ומבוססות על הניסיון הרב, ועל אחוזי ההצלחה המצוינים שלנו בהכנה למבחנים אלה.
כמובן שלכל השאלות הוספנו הסברים מלאים ומפורטים ו”טריקים” להבנה ולפתרון מהיר ויעיל.

סוגי השאלות במבחני מחוננים כיתה ו':

משפטים חכמים ומתחכמים עם מילה אחת או שתיים החסרות בהם. כדי לפתור אותם נכון יש צורך באוצר מילים מגוון, והבנה מדויקת של המשפט (העשוי לבלבל). אנו, כמובן, נציג לכם משפטים פשוטים ומאתגרים יותר, ונסביר לכם באופן מפורט כיצד יש לגשת למשפטים אלה.

נקראים גם “אנאלוגיות מילוליות”. נתון זוג מילים שיש לקבוע את היחס ביניהן ולפי יחס זה לגלות את המילה או מילים החסרות במילה או בזוג הנתון. לדוגמה:

ארעי : זמני –

א) נצח : לסירוגין
ב) לעיתים : לפעמים
ג) אין סוף : רגעי
ד) מדי פעם : תמיד

משפט ובו משובצת מילה חסרת משמעות אותה יש לזהות ולאתר מבין התשובות את המשפט בו המילה מופיעה בצורתה הנכונה. 
לדוגמה:
שמעתי את גקשל חברתי ובאתי מיד.
באיזה מהמשפטים שלפניכם המשמעות של מילת התפל “גקשל” דומה לזו שבמשפט הנתון?
א. גקשל המעיין היו קרירים ונעימים
ב. הספר היה גקשל מאוד
ג. גקשל העורב היתה רמה וצורמת
ד. למה לקחת לי את הגקשל?

בשאלות אלה ניתנים סיטואציה או משפט מתוך סיפור. עליכם לבחור את המשפט הבא בסיפור, שהכי מתאים להמשיך את המשפט הנתון.

ישנן מספר סגנונות של שאלות בנושא סדרות המופיעים במבחן:
בלומדה תמצאו עשרות שאלות מכל סוג של סדרות בנפרד, ברמה הולכת ועולה ועם הסברים מפורטים.
סדרות חשבוניות:
בשאלות אלה ניתנת סדרת מספרים אשר ביניהם קשר מסוים, ויש לגלות את הקשר בין המספרים, ולפיהם את המספר או המספרים החסרים.
הנה דוגמה לסדרת מספרים שבה יש למצוא את המספר הבא בסדרה:   
? , 17 , 11 , 6 , 5, 1
סדרות בטבעות:
בסדרת טבעות כל איבר נקבע לפי חוקיות קבועה בין שני המספרים הקודמים לו, שכל אחד מהם מצביע עליו בחץ. יש לזהות את המספרים החסרים. 
סדרות בטבלה:
ניתנת טבלה עם שמונה מספרים המקיימים חוקיות מסוימת כאשר הספרה התשיעית חסרה. עליכם למצוא את החוקיות בין המספרים ולהשלים את הספרה החסרה.

 

 

לפתור תרגילים, אפילו מסובכים, זה לא מספיק, צריך גם לדעת לתרגם משפה כתובה לתרגיל הנכון. צריך גם להכיר את כל סוגי השאלות: יחסים, ממוצע, הסתברות, תנועה, הספק וכיו”ב. במאגר שלנו יש עשרות שאלות כאלה הדומות לשאלות הניתנות במבחן וברמתן.
השאלות שלנו חכמות, לעיתים מצחיקות, מעניינות, וכמובן, כרגיל, כוללות הסברים מפורטים לפתרון נכון ומהיר.

יש להבין את ההגדרה של הפעולה החדשה, ולהשתמש בה בכדי לפתור את התרגיל.

אלו הן שאלות מיוחדות מאוד בחשבון שהתלמידים טרם נתקלו בהן, מכיוון שלא מלמדים אותן בבית הספר, והן לא מובנות מההסבר הקצר שבמבחן – יש לתרגל שאלות רבות כאלה. אל דאגה, בלומדה שלנו יש מספר רב של שאלות מסוג זה ברמות שונות, עם הסברים מפורטים צעד, צעד, כיצד יש לפתור תרגילים אלה. 
הנה דוגמה לשאלה מסוג זה:

אלו הן שאלות חשבון מיוחדות הפונות להגיון המתמטי. בשאלות תיבת הקסם המספר הנכנס לתיבה עובר פעולה כלשהי, ויוצא ממנה מספר אחר. יש לגלות מהי החוקיות ולהפעיל אותה על המספר הנתון בשאלה.
לדוגמה:

בשאלות הגיון תמצאו שני סוגים: שאלות היגדים ושאלות סידור. לפי הנתונים יש לפתור את החידות. בלומדה שלנו כמובן שמופיעים שני הסוגים ומגוון גדול מאוד של שאלות משניהם, כולל הסברים ברורים.
הנה דוגמאות לשני הסוגים: 
היגדים:

טענה א’- כל האיגואנות מחוספסות.

טענה ב’- מי שמחוספס הוא בעל לשון ארוכה.

        לאור הטענות הללו, איזה משפט הוא תמיד נכון

א. כל בעלי הלשון הארוכה הם מחוספסים.

ב. כל האיגואנות הן בעלות לשון ארוכה.

ג. אין מחוספס שאינו איגואנה.

           ד. כל בעלי הלשון הארוכה הם איגואנות.

סידורים:

לצורך הקמת מקהלת “פרחי האביב” אסף המנצח מחפש נגנים ממגוון סוגים.
עזרו לו למיין אותם להרכבים על פי התנאים הבאים:

אין לשים באותו הרכב שני כלי נגינה המתחילים באותה אות.
אין לשים באותו הרכב שני כלי נגינה שאורך שמם זהה.
על הגיטרה והקלידים להיות באותו ההרכב.
על החלילית והבסון להיות בהרכבים נפרדים.

 

 

 

ישנן שאלות רבות של צורות במבחן: סדרות של צורות, אנאלוגיות של צורות ומטריצות בצורות. בלומדה שלנו תמצאו את כל הסוגים ושאלות רבות וברמה גבוהה מכל סוג, עם, כמובן, הסברים מפורטים לגבי אופן ההגעה את התשובה.
לדוגמה: בשאלות מטריצות  ניתנת תבנית של 9 צורות (3X3) ויש לבחור את הצורה החסרה בתבנית, לפי האופן שבו הצורות משתנות בשורה או בטור.
סוג כזה של שאלות הוא לרוב חדש לילדים ומוכרחים לתרגל רבות כדי לאמן את העין לקלוט את השינויים בין הצורות ולבחור בצורה הנכונה.
הנה דוגמה:

ממליצים עלינו

רכשתי לפני כשנתיים עבור בני חוברות,אני הייתי מאוד מרוצה. החוברות נכתבות בצורה מקצועית, ברורה ובאמת מתאימה למבחנים האמיתיים.גם שירות הלקוחות מאוד זמין ואדיב.והמחיר ביחס למתחרים בהחלט נח.גם השנה אני מתכוון להשתמש בכלים שמציעים ב"מיחונן" עבור ילד נוסף שלי שעולה לכיתה ב'.
יעל ברעםיעל ברעם
23:11 14 Jun 23
פרגון למיחונן.רכשנו עבור בננו חוברת הכנה וסימולציות לקראת מבחן שלב ב' של כיתה ב'.בננו עם יכולת הבנה גבוהה, ולא היתה לו בעיה לענות על השאלות, אבל בלי ההכנה שלכם, הוא לא היה יכול להצליח בהתמודדות עם המבחן בזמן אמת.בננו ציין שהיה לו הרבה יותר קל בבחינה, לעומת ההתמודדות בבית. וזה סימן שההכנה היתה מצוינת.בננו התקבל לתוכנית מצטיינים, לה הוא זקוק מאוד בשביל לקבל העשרה מעבר למה שלומד בביה"ס.נתתם שירות מדהים לאורך כל הדרך.ממליצים בחום על האתר שלכם!
Etti Cohen AbramovEtti Cohen Abramov
06:48 19 Apr 23
הגענו למיחונן דרך המלצה ולא הצטערנו! התרגולים היו במקום, הדגשים לקראת הבחינה נכונים, לפעמים דרגת הקושי של התרגולים היתה קשה יותר מהבחינה עצמה, וזה מאוד הרגיע בזמן אמת. הילדה יצאה מחויכת ואמרה שזה בהחלט עזר לה. ממליצה בחום!!
Liat Yotzer FruhlingLiat Yotzer Fruhling
12:31 28 Mar 23
רכשנו מ"מיחונן" ערכת הכנה לשלב א' (כיתה ב'). הילד נהנה מהתרגול, הכל היה ברור ונוח לעבודה, כך שהוא הגיע למבחן מוכן ובעיקר בטוח בעצמו. כשהתקבלה ההזמנה לשלב ב' היה ברור שאנחנו מזמינים גם הפעם את הערכה. ישבנו להתכונן על-פי ההמלצות המעולות המצורפות לערכה, קיבלנו מהצוות עדכונים לגבי פרק חדש שנוסף למבחן והספקנו להתכונן גם אליו, ושוב - הילד הגיע למבחן בטוח בעצמו, רגוע, לא מופתע מכלום, ויודע איך להתמודד עם כל שלב, כולל דף התשובות ה"אימתני". נהננו מהתהליך, נהננו מהשירות, נהננו מהאפשרות להשתתף בוובינר... הכנה - חבל שאין עוד מבחן להתכונן אליו 🙂 תודה על הכל!קראו עוד
מומלץ בחום!!! הכנה מקיפה, עדכנית, מכילה מגוון רחב של שאלות ומכינה את הילדים בצורה הטובה ביותר למבחן. הבן הגדול שלי עבר את המבחן בשנה שעברה והקטן נמצא רגע לפני המבחן והרבה בזכות ההכנה המעולה של מיחונן
Michael HowardMichael Howard
07:15 23 Feb 23
מבחנים מצויינים שמכינים את הילד היטב למבחן. מענה מקצועי מטעם צוות מיחונן, ממליץ בחום!
Sarit NehemyaSarit Nehemya
17:26 13 Feb 23
הגענו לאתר מיחונן על מנת לרכוש חוברות הכנה לקראת מבחן המחוננים. השאלות מלוות בהסברים קצרים וממוקדים הנותנים דגשים לפתרון, מה שתורם לחוויית ההצלחה של הילד וגם לאפקטיביות התרגול. החוברות מחולקות לפי נושאי תרגול, וגם מאפשרות תרגול דמוי מבחן בצורה הדרגתית ומקדמת. ראוי לציין כי צוות האתר זמין ונעים וענו לנו על כל שאלה במהירות וביעילות מרשימות ביותר.
ארתור חארתור ח
12:01 09 Feb 23
אתר מעולה , צוות מדהים -קשוב לכול פניה ושאלה , הכנה מעולה למבחנים הסופיים ,בסוג ורמת השאלות (שלב א+שלב ב). מחירים הוגנים. מומלץ ביותר !!
Oshrit RaufOshrit Rauf
05:58 05 Jan 23
זו שנה שלישית שאני מלמדת את הילדים שלי למבחני מחוננים (לא אותו ילד כמובן:) ועד כה ההכנה למבחנים רק הוכיחה את עצמה. בהחלט ידידותי לילד (וגם להורה:), לומדת האון ליין נוחה לשימוש וגורמת לילדים שלי לרצות לשבת לבד בלי לבקש אפילו. והכי חשוב?! שירות לקוחות ויחס הצוות לעילא ולעילא. ממליצה בחום!
תהילהתהילה
12:38 21 Dec 22
למיחונן תודה רבה על החוברות המצוינות. ביתנו נהנתה מהן מאוד.ממליצה בחום להורים שמעוניינים להעשיר את הילדים בשאלות אקסטרה, עולה בכמה וכמה רמות על החוברות שבתכנית הלימודים.ממליצה לגמרי להכניס למשרד החינוך כספר לימוד.ולהורים שמתלבטים האם צריך את החוברות? לגמרי כן.גם אם הילד שלכם סופר מוכשר, זה לגמרי כמו פסכומטרי.וכמו שלפסכומטרי אף אחד לא ניגש בלי קורס ושאלות הכנה גם כאן חייב חוברות.הילדים לא מכירים את סגנון השאלות, למשל מה אינו נכון, איך עונים על שאלות צורה, ואיך עושים למינציה לשאלות... אמריקאיות.אני מזכירה שהם נבחנים בסה"כ באמצע כיתה ב'.בקיצור ממליצה בחום!!!קראו עוד
Nicole GoldbaumNicole Goldbaum
19:38 06 Feb 22
חוברות מעולות, הכל ברור, מובנה והכי חשוב - תואם את המבחן בפועל. אנחנו מרוצים מאוד
Ilanit MadmoniIlanit Madmoni
17:35 05 Oct 21
חוברות נחמדות מאוד לילדים.חוברת חשבון מאפרת לילדים תרגילים וחזרה על החומר בצורה מעניינת וכיפית
mkholodmkholod
13:47 05 Oct 21
שירות מעולה ותוכן איכותי ועדכני שעושה את העבודה וממש מכין לבחינות המחוננים
kineret tzedefkineret tzedef
10:46 21 Sep 21
חווית משתמש מצויינת ותוכן מהמם!תודה על מקצוענות מומלץ ביותר
אהרון ג'אןאהרון ג'אן
07:16 09 Sep 21
אתר טוב עם המון תוכן לימודי שעזר לילד להתכונן בצורה מיטבית
Michal SheizafMichal Sheizaf
19:22 12 Jan 21
אתר מצוין, חוברות מאוד איכותיות. השאלות היו מעודכנות למה שבפועל היה במבחן והבת שלי מאוד נהנתה לתרגל איתן. המשכנו לתרגל גם אחרי המבחן בשביל האתגר. בעיניי אתר מצוין לא רק בשביל מבחן מחוננים. ממליצה מאוד!!!
Dikla NachmiasDikla Nachmias
09:03 20 Nov 20
חיפשתי אתר להכנה למבחן לאיתור מחוננים עבור הבת שלי והגעתי לאתר מיחונן בעקבות המלצה של חברה. האתר נהדר וידידותי, חוברת הלימוד למבחן המחוננים יסודית וברמה גבוהה, ובאופן כללי הבת שלי מאוד נהנית מהעבודה בה. המבחן שלנו בעוד חודש, מחזיקה אצבעות:)
Emma KofbaumEmma Kofbaum
11:59 30 Aug 19
אין דרך מהנה יותר להתכונן למבחני המחוננים מאשר עם החוברות של מיחונן. החוברות הוכיחו את עצמן ובתי עברה את המבחן, אבל גם לא היתה עוברת - היא בהחלט נהנתה מתהליך הלימוד והשכילה ממנו.
js_loader

אנו שולחים עדכונים חמים לקראת מבחן המחוננים

שאלות נפוצות

התשובה היא: כן. ההשקעה זניחה והרווח הוא כפול. רכישת כל אחת מהערכות, הכוללות גם מבחנים לדוגמה, מאפשרת לחשוף את הילד או הילדה שלכם לסוג המבחן, לאופי השאלות ולרמתן. עצם החשיפה היא בעלת ערך אדיר ותאפשר לילדים להגיע למבחן האיתור כשהם רגועים יותר וחרדים פחות. 

כן! במשרד החינוך קיים אגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים, והמערכת הציבורית מספקת חינוך למחוננים בהיקף שאין כדוגמתו בעולם. תקציב משרד החינוך לטיפוח ילדים מחוננים עומד על עשרות מיליוני שקלים בשנה וגדל בהתמדה. ישנה גם תוספת של שעות תקן לכל כיתת מחוננים בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים. ילדים שאותרו כמחוננים יכולים להשתלב בכיתות מחוננים מיוחדות המשולבות בבתי ספר רגילים, או ללמוד בכיתה רגילה וליהנות מימי העשרה שבועיים. כמו כן התוכניות למצטיינים כוללות חוגים המתקיימים בשעות אחר הצהריים. שפע התקציבים, ההעשרה וההשקעה היא סיבה מרכזית שהורים רבים עושים מאמץ כביר במטרה שילדם יאובחן כמחונן.

מומלץ לעבוד עם הילדים שיש להם סיכוי לעבור את הבחינה בכל אמצעי שמתאים להם. קורס אישי או קבוצתי הוא יקר מאוד, ואם יש לילדים יכולת ללמוד אתכם או עצמאית ניתן לבחור בערכות אונליין או חוברות להדפסה. ערכות מיחונן-אונליין הן גם זולות יחסית וגם כוללות את שני הסוגים: לומדת אונליין ומבחנים להדפסה.

מספר הערעורים למשרד החינוך לגבי ילדים ש”נכשלו” במבחנים, עולה מדי שנה. הורים מבקשים מבחן חוזר וטוענים ל”שגיאה באבחון”. ערערו ונסו שנית רק אם אתם סבורים שלילדים שלכם יש סיכוי טוב להצליח בנסיון השני.
נכון שילד שאותר כמחונן בהחלט יזכה להשקעה גדולה בהרבה מאשר ילד שלא אותר אותר ככזה, אך במירוץ לתואר “המחונן”, אסור לנו לשכוח כי מדובר בסופו של דבר בילדים צעירים מאוד וכדאי להיות מאוד ערניים לגבי הלחץ שאנו מפעילים עליהם במטרה לקדם אותם לעבר התוצאה הנכספת
.

ניתן להגיש בקשת ערעור על המבחןבאמצעות פנייה מקוונת 
בפורטל הורים באתר משה”ח.

בהחלט! השאלות מותאמות לרמת וסגנון השאלות של טלדור, הזכיין החדש של משרד החינוך למבחני מחוננים למבחני מחוננים לקראת התכניות בבתי הספר העל-יסודיים, כפי שאנו מכירים אותן מבירור מפי תלמידים שעברו את המבחנים, משנים קודמות, ומפרסומי משרד החינוך.
היו רגועים ובטוחים שהשאלות שלנו מעודכנות באופן מוחלט לכל שינוי.

חלק מהתרגילים בלומדה מופיעים גם במבחנים ובחוברות להדפסה שבאתר מיחונן. אם אתם מעדיפים חומר מודפס, תוכלו לרכוש את החוברת באתר מיחונן, היא מקיפה את כל החומר הנדרש. במידה ותרצו חומר תרגול נוסף דרך הלומדה, צרו עמנו קשר ונעניק לכם קופון הנחה ללקוחות חוזרים.

לומדת הכנה מעודכנת למחוננים ו' - ללא מגבלת זמן - עד למועד המבחן

305
255 פתוחה עד ליום המבחן
  • למעלה מ-560 שאלות לכל פרקי המבחן
  • עשרות מבחני תרגול אונליין
  • מבחנים עם זמן מוגבל כדי לתרגל את המצב במבחן האמת
  • הלומדה פתוחה עבורכם כל העת מרגע הרכישה עד למבחן